Naga MarketsEURUSD – gdy ostatni raz analizowałem sytuację na tej parze, cena znajdowała się na konfluencji wsparć (1,2300) i spodziewałem się, że opublikowanie protokołów FOMC może dać impuls i wskaże kierunek dla tej pary na najbliższe sesje. Częściowo te przewidywania się sprawdziły aczkolwiek nie do końca… Co prawda para pokonała wspomniany poziom spadając do 1,2256 , ale już w czwartek wróciła ponad, by w piątek znowu znaleźć się w jego pobliżu (1.2295). Takie zachowanie ceny spowodowało, że powstała formacja Inside Bara, gdzie piątkowe notowania całkowicie zawierają się w czwartkowej świecy dziennej. Zakres świecy “matki” zaznaczony jest prostokątem i obejmuje zakres około 100 pipsów ( 1.2352 – 1.2256 ).

EURUSD Daily – Świeca czwartkowa i piątkowa tworzą formacje Inside Bar (prostokąt zaznacza zakres IB)

Co dalej ?

Jeśli formacja IB zostanie rozegrana zgodnie z dotychczasowym kierunkiem krótkoterminowym , który zaczął się po wystąpieniu “objęcia bessy” tydzień temu to możemy liczyć na przebicie dolnego ograniczenia IB i spadki do najbliższych wsparć czyli 1.2242 i dalej 1,2215. Również kuszącym może okazać się poziom maximów z początków roku 1,2085, ale to może się okazać odleglejsze w czasie.
Natomiast jeżeli cena jednak wybierze kierunek na północ to sygnałem do rezygnacji ze zleceń Sell będzie pokonanie górnego limitu IB ( 1,2352 ) i pozostanie tam po zamknięciu kolejnej sesji.

EURUSD H4

Inne spojrzenie

Jeśli spojrzymy na sytuację pod kątem strategii EMA144 to zauważymy, że cena z dokładnością co do jednego pipsa dotknęła średniej i znowu powędrowała na południe czyli spełniła wszystkie założenia strategii. W poprzedniej analizie wspomniałem, że dopóki cena znajduje się poniżej średniej możemy liczyć na dalsze spadki, jednak teraz jeżeli nastąpi wybicie z IB w górę to cena automatycznie znajdzie się ponad EMA144 -to może oznaczać koniec nadziei na spadki i niedźwiedzie będą musiały oddać rynek bykom.

EURUSD H1 – ostatnie ruchy cenowe bardzo dokładnie spełniły założenia strategii EMA144


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here