Naga MarketsOstatnie dni pokazały, że większość walut światowych traci w stosunku do dolara. Wynika to niewątpliwie z ogólnie panującego sentymentu “sell all” i ucieczki do gotówki lub walut dających poczucie bezpieczeństwa, a za taką walutę uważany jest dolar amerykański USD.
Rozprzestrzeniający się w Unii Europejskiej koronawirus stawia gospodarki tych krajów w trudnej sytuacji, znacznie gorszej niż USA, gdzie aktywność wirusa wydaje się mniejsza, a zapowiedź wsparcia przedsiębiorstw USA przez rząd D.Trumpa wydaje się większa niż ta oferowana przez rządy w Unii.

EURUSD Daily
EURUSD Daily – para powróciła do kanału spadkowego i kieruje sie do jego wsparcia (dolna niebieska linia )

Patrząc na wykres dzienny pary EURUSD możemy zauważyć, że po dośc długim okrese poruszania się w kanale spadkowym gwałtownym wybiciu na początku marca cena powróciła do wnętrza kanału i aktualnie sygnalizuje dalsze spadki.

EURUSD Head &Shoulders
EURUSD H1 – RGR , linia szyi pokonana sugeruje dalsze spadki na tej parze

Szczególnie widać to na wykresie H1, gdzie wyraźnie ukształtowała się formacja RGR – głowa z ramionami. Cena już pokonała linię szyi (czerwona linia), dzisiaj obserwujemy jej re-test. Wszystko wskazuje na kontynuacje spadków do najbliższego wsparcia znajdującego się w okolicy 1.0860.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here