Naga MarketsPrzed godziną dziewiątą, Francja oraz Hiszpania podzieliły się wynikami prognoz produktu krajowego brutto za drugi kwartał oraz lipcowej inflacji konsumenckiej. Poniżej sprawdzamy jak kształtowały się rezultaty i czy przełożyły na notowania Eurodolara.


Mieszane wyniki Trójkolorowych, w Hiszpanii na zielono

W przypadku Francji prognozy PKB dla Q2 2017 pokrywały się z projekcjami na poziomie 0,5% kw/kw, ujemną dynamikę pogłębiały jednak wydatki konsumpcyjne w czerwcu. Jeżeli chodzi o prognozy CPI, to wynik -0,3% m/m okazał się delikatnie lepszy od konsensusu analityków (-0,4%), jednak wypada blado na tle rezultatów zeszło miesięcznych 0,0%.PKB Francji. Źródło: Insee.fr

Pozytywne rezultaty notowała natomiast Hiszpania. PKB kw/kw wzrastało z 0,8% do 0,9%, a inflacja CPI z 1,6% do 1,7% m/m (analitycy spodziewali się natomiast spowolnienia do 1,5%). Warto zaznaczyć jednocześnie, że dynamika gospodarcza była najszybszą od trzeciego kwartału 2015 roku.

CPI Hiszpanii. Źródło: Ine.es

O godzinie 14:00 czekają nas jeszcze wyniki niemieckiego CPI (prognozy lipcowe).

Eurodolar na sesyjnych maksimach

Po publikacji hiszpańskich danych notowania Eurodolara zyskiwały prawie 20 pipsów, rozrysowując nowe maksima sesyjne. Aprecjacja została jednak zatrzymana na 1.1710 gdzie pojawił się podażowy pin bar:

EUR/USD M5

W zaznaczonym miejscu przebiega również 50% zniesienia wczorajszej deprecjacji pary walutowej. W szerszym ujęciu widzimy, że wspomniany poziom blokował aprecjację również 25 lipca. Na wykresie H1 tworzy się w tym momencie nagrobek doji (pin bar podażowy) – wzmocnieniem strefy jest 33SMA:

Jeżeli świeca zamknie się w takiej formie, otrzymamy sygnał do pogłębienia korekty na Eurodolarze.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here