Naga Marketsdanske-bank-logo

Wydaje nam się, że FED zastosuje taktykę “poczekaj i obserwuj”. Dwa kolejne raporty z rynku pracy okazały się słabe, lecz jest jeszcze zbyt wcześnie na istotną zmianę prognoz gospodarczych. Wciąż spodziewamy się podwyżki stóp we wrześniu jednak ryzyko jest skierowane w późniejszy termin, gdyż może być konieczna odbudowa w zatrudnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oświadczenie FED będzie zawierać informacje o tym, czy prywatny konsumpcja oraz rynek nieruchomości sugerują wzrost w drugim kwartale po słabszym pierwszym. Wydaje nam się, że FED powtórzy swoją mantrę o obserwowanie globalnej gospodarki oraz rynków finansowych. Ryzyko finansowe na rynkach zmalało, a osłabienie w Chinach ustabilizowało się, jednak nadal istnieje ryzyko zniżkowe. Ciekawe, czy FED powie coś na temat cen ropy, która zdrożała dwukrotnie od stycznia i jest o 10 USD droższa niż podczas ostatniego spotkania w kwietniu.

Rynki już w większości dostosowały się do oczekiwań wobec FED i wygląda na to, że wiele się w tej kwestii nie zmieni, szczególnie z kursem EURUSD. W przyszłym tygodniu odbędzie się referendum w sprawie Brexitu i naszym zdaniem to będzie w głównej mierze w centrum uwagi inwestorów. EURUSD powinno utrzymać się w przedziale 1,11-1,15 jednak w przyszłych miesiącach ryzyko jest zniżkowe. Spotkanie FOMC powinno być neutralne dla EURUSD jednak Brexit będzie ciągnął kurs w dół w związku z większą niepewnością polityczną w Europie.

EURUSDDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here