Naga MarketsTest poziomu 1,25 i dwukrotne jego odrzucenie pokazuje, że byki na EURUSD wyraźnie zmęczone są nieustającymi wzrostami – czytamy w dzisiejszym raporcie walutowym UOB. Analitycy banku przyjmują neutralną postawę względem głównej pary walutowej i ostrzegają przed potencjalnym spadkiem wyceny eurodolara w rejon 1,2165. 


Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami EUR kontynuuje spadki. Ich momentum nie jest jednak najsilniejsze co powoduje, że przyszłość wyceny EURUSD jest niejednoznaczna – przekonują analitycy UOB.

Wyraźne odbicie od okolic 1,2200 wskazuje, że właśnie w tym miejscu mamy do czynienia z silniejszym wsparciem . Jednak piątkowa sesja pokazuje, że chęci do kontynuacji wzrostów na rynku brakuje – czytamy w publikacji banku.

Sprawdź najnowszy Big Bank Report

UOB pozostaje neutralnie nastawiony do EURUSD. Zamknąwszy swoje długie pozycje w miniony wtorek, 6 lutego bank spodziewa się, że wsparcie 1,22 nie wytrzyma i para skoryguje w rejon 1,2165. Co więcej, istnieje szansa na to, że wsparcie wskazane przez UOB również okaże się za słabe, a EURUSD przetestuje równy poziom 1,21.

W tym momencie para znajduje się pod wyraźną presją ze strony sprzedających, co nie pozwala nam na ponowne zajęcie długich pozycji. Choć pozostajemy neutralnie nastawieni do EURUSD to oczekujemy na lepszą okazję do zakupów niż obecne poziomy. Powrót powyżej 1,2340, które jest najbliższym silnym oporem powinien być rozpatrywany jako pierwszy sygnał kontynuacji trendu wzrostowego – podsumowują analitycy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Jak wykorzystanie konfluencji zrobi z ciebie lepszego tradera?
Następny artykułNotowania bitcoin odbijają po silnej przecenie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here