Naga MarketsW przeciągu ostatnich 24 godzin rynek walutowy należał raczej do dosyć spokojnych, natomiast na rynku akcji widzieliśmy mieszane wyniki. USA oraz Europa zamykała się na plusie, w Azji natomiast obserwowaliśmy głównie czerwone indeksy. Na rynku towarowym widoczna korekta notowań po wczorajszym rajdzie, co odbiło się na kursach walut takich jak AUD (oraz pozostałych commodity currencies).

Jeżeli chodzi o notowania EUR/USD, to na chwilę obecną inwestorzy powinni skupić się na oporze 1.1280. Analitycy właśnie głowią się, czy para będzie dzisiaj w stanie zamknąć się powyżej tego poziomu, czy tyko pozostawi nad nim górny cień świecy zamykając się poniżej.

OCT-8-EUR-CHART-V2

[pullquote]Wykorzystaj analizę HotForex w rzeczywistym handlu[/pullquote]Byki na EUR/USD oczywiście chciałby, aby zrealizował się pierwszy scenariusz. Pozwoliłoby to nadal utrzymać szansę na rozszerzenie ruchów popytowych w kierunku 1.1460, gdzie zlokalizowany jest kolejny kluczowy poziom oporu. Należy jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że cena cały czas utrzymuje się wyraźnie nad średnimi ruchomi (10SMA i 50SMA). Bycze przecięcie się średnich, które miało miejsce jeszcze w sierpniu wzmacnia zakupowe spojrzenie na obecne notowania euro do dolara amerykańskiego.

Z kwestii czysto technicznych należy jednocześnie zauważyć, że oscylator stochastyczny po opuszczeniu strefy wyprzedania w sierpniu, cały czas zbliża się w kierunku strefy wykupienia.

Co dzisiaj rusza walutami?

Wspomniana wcześniej korekta wzrostów rynku towarowego jest bardzo dobrze widoczna na dolarze australijskim, który po kilku dniach aprecjacji dzisiaj najsilniej traci. Na drugim biegunie znajduje się natomiast frank szwajcarski oraz euro. Przed publikacją protokołów ECB o godzinie 13:30 widoczny jest pozytywny sentyment na obu walutach. Rozkład sił wśród pieniądza G7 prezentuje się następująco:

waluty 08.10

Samodzielnie śledź procentowe zmiany notowań i dowiedz się co rusza walutami! ODBIERZ DOSTĘPConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here