Naga MarketsKolejno po sobie następujące lokalne dołki i szczyty są najprostszą definicją trendu. Ten, na EUR/USD jest z kolei jednoznacznie spadkowy o czym już informowaliśmy. EUR/USD pokonuje wsparcie umiejscowione na poziomie lokalnego dołka. Czekamy na retest.


Trading pod retest przebitego poziomu wsparcia bądź oporu jest jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych technik inwestowania na rynkach finansowych. Znakomicie sprawdza się również na forex.

EUR/USD utrzymuje się w trendzie spadkowym od początku miesiąca. W ciągu ostatnich kilkunastu dni doszło kilkukrotnie do testu linii trendu, która obecnie stanowi najmocniejszy opór na wykresie. Jednak w trakcie trwania spadków mieliśmy do czynienia z sytuacjami, w których cena pokonywała wsparcie ulokowane na poziomie poprzedniego dołka.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Kontynuowane spadki z czasem traciły impet, tak jak ma to miejsce w każdym trendzie. Następujące po nich korekty miały jednak tendencję do zatrzymywania się właśnie w rejonie pokonanych stref. Schemat przedstawiono na wykresie:

Jak widać, czerwone strefy były respektowane w dostateczny sposób. Należy pamiętać rynkowe powiedzenie: ‘rynek to nie apteka’.

Wczorajsze wystąpienie prezes Yellen dość mocno wsparło dolara na rynku, co powoduje, że prawdopodobieństwo kontynuacji spadków jest wysokie. Aby jednak zapewnić sobie dostatecznie wysoki stosunek potencjalnego zysku do ponoszonego ryzyka warto poczekać na korektę ostatnich świec. Ponowny test ostatniej, czerwonej strefy oporu powinien stanowić dobry moment do sprzedaży EUR/USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here