Naga MarketsOpublikowane po godzinie 09:00 dane dotyczące prognoz czerwcowej inflacji konsumenckiej w Hiszpanii i Niemczech doprowadziły do umocnienia notowań EUR/USD. Para rysuje nowe maksima sesyjne, coraz pewniej czując się powyżej pułapu 1.1400. Cena ostatni raz tak wysoko znajdowała się ponad rok temu.


Ciekawa reakcja EUR/USD?

Reakcja Eurodolara na dane może być zastanawiająca. Z jednej bowiem strony inflacja CPI r/r notowała spowolnienie z pułapu 1,9% do 1,5% (prognozy 1,6%), a wskaźnik HICP do 1,6% z 2,0%. W tym miejscu wyjaśnieniem byczej reakcji może być jedynie fakt, że analitycy spodziewali się silniejszego spowolnienia wskaźnika do okolic 1,5%.

Wpływ na wzrosty mogły mieć również informacje dotyczące regionalnej inflacji w Niemczech. CPI Saksonii r/r w czerwcu plasowała się na poziomie 1,7% (poprzednio 1,6%), natomiast inflacja m/m odbijała od ujemnych poziomów (0,2% vs -0,1%).

W momencie publikacji obu wskaźników Eurodolar zyskiwał około 20 pipsów, kontynuując aprecjację w kolejnych minutach. Pozwoliło to pokonać dotychczasowe maksima sesyjne i rozgościć się nad pułapem 1.1400:

EUR/USD H1

Rajdu wzrostowego nie zamierza przerwać również EUR/JPY – para notuje trzecią sesję wzrostową z rzędu, testując poziomy obserwowane ostatni raz na początku roku:

EUR/JPY W1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here