Napis eur/usd na tle wykresuKurs pary EURUSD przez ponad 7 sesji handlowych znajdował się poniżej istotnego oporu na poziomie 1,15350 pokazując słabość pary i możliwość wystąpienia korekty do poziomów z września bieżącego roku. Strefa oporowa jednak została przełamana a aktualna sytuacja na parze nakreśliła nowe cele. 


Ostatnia kilkudniowa konsolidacja pary pod istotny oporem dała nadzieję na dalsze spadki – finalnie jednak para akumulowała się przed wybiciem oporu 1,15350. Aktualnie dotarła do poziomu 1.1615 stanowiący kolejny – pomniejszy tym razem – opór i wykonuje klasyczną korektę ostatniego impulsu. Sytuacja ta daje okazję dla spóźnionych inwestorów, którzy nie zdążyli dołączyć do wzrostów podczas przełamywania trzymających poziomów.

EURUSD – nowe cele

Dotarcie do poziomu 1.1615 to wykonanie jednego z celów dla ostatniego impulsu wzrostowego – wykres reaguje teraz bardzo klasycznie robiąc korektę wystrzału. To sprawia, że ponownie poziom 1,15350 stoi w centrum uwagi, ponieważ możliwe dotarcie do poziomu lub jego bliskich okolic – 1,15500 może być dobrym miejscem do dalszej kontynuacji wzrostów pary.

wykres EURUSD D1 11.10.2018
EURUSD D1 11.10.2018

Na powyższym wykresie rozrysowany scenariusz zakłada opcję dalszego swing-long oraz targety w postaci TP1 – 1.1719 oraz TP2 – 1.18300. Pierwszy z celów stanowiłby zatem około 160 pipsowy target dla pozycji długich po ówczesnej korekcie do wymienionych wyżej poziomów, drugi zaś wynikający z podobieństwa ostatniego impulsu wzrostowego na parze oraz klasycznego poziomu oporowego kolejne 120 pipsów na pozycję. Kurs wspierany jest aktualnie dobrymi danymi ze strefy euro.

Najdogodniejszym scenariuszem byłaby omawiana korekta – jednak jeśli taka nie nastąpi przełamanie poziomu 1.1615 i niewielki re-test również stanowiłby okazję do zawierania pozycji długich – tym razem z nieco ograniczonym już targetem oraz stosunkowo węższym poziome obronnym typu stop loss.

Dla całości układu wzrostowego poziom 1,15350 nie może zostać ponownie wybity, aby mówić o dalszych możliwości dalszych wzrostów na parze.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here