Naga MarketsOd początku roku EURUSD jest w trendzie wzrostowym. Najniższy kurs w tym roku para osiągnęła 3 stycznia i wyniósł on 1.0340. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, które dotarły w zeszłym tygodniu do 1,1910, co dało 1570 pipsów. Ostatnia świeca tygodniowa przybrała kształt pin bara o dość znacznym górnym cieniu co może zapowiadać korektę spadkową.

EURUSD Weekly – pinbar

Patrząc na wykres H4 możemy zaobserwować pierwsze oznaki słabnięcia popytu na tej parze, świece spadkowe są wyraźnie większe od wzrostowych. Być może tworzy się formacja RGR gdzie prawe ramie zostało ustanowione dzisiaj w nocy na poziomie 1,1775 (zielona linia), a hipotetyczna linia szyi to zaznaczony na różowo poziom 1,1710. Trudno w tej chwili przewidzieć czy formacja RGR zostanie dokończona, dlatego warto przyjrzeć się zachowaniu ceny przy tym ostatnim poziomie i poczekać na zamknięcie świecy dziennej i tygodniowej przed zajęciem pozycji tradingowej. Być może powtórzy się sytuacja z tej analizy.

EURUSD H4 -Czy będzie z tego RGR ?

W przypadku gdy formacja RGR stanie się faktem – patrząc od strony technicznej spadki mogą osiągnąć zakres 200p czyli wysokość tej formacji. Jednak na drodze spadków może stanąć silny poziom wsparcia 1,1614 oparty na wierzchołku z 3 maja tego roku gdzie 26 lipca nastąpiło odbicie i silne wzrosty zakończone ustanowieniem maksimum tego roku.

DarGo, 10/08/2017Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here