Naga MarketsZespół techniczny TD Securities twierdzi, że prawdopodobieństwo cięcia stóp lub poszerzenia QE podczas dzisiejszego posiedzenia ECB wynosi 30%. Zdaniem analityków instytucji realne kroki zostaną podjęte jednak dopiero w grudniu.


„W efekcie najważniejsza okaże się dzisiejsza retoryka wypowiedzi podczas konferencji prasowej. Jakiekolwiek sugestie, że grudzień przyniesie luzowanie powinny zepchnąć obligacje oraz euro w dół. Dane strefy euro jednak nie osunęły się wyraźnie od września – Draghi nie ma więc narzędzia, które pozwoliłoby mu pogłębić dotychczasową gołębiość. W efekcie Super Mario może zaskoczyć i sprzedać bardziej pozytywne informacje” – komentują analiycy TD Seceurities.

Cztery scenariusze dla EUR/USD podczas konferencji prasowej

Potencjalne poziomy zakładane przez zaprezentowane poniżej scenariusze - EUR/USD H4
Potencjalne poziomy zakładane przez zaprezentowane poniżej scenariusze – EUR/USD H4

#1 Scenariusz bazowy

Prawdopodobieństwo – 40%

Draghi zasugeruje, że niepewność rynkowa jest jednym z powodów braku wyraźnej poprawy warunków gospodarczych. Wytłumaczeniem dla braku działań ze strony Europejskiego Banku Centralnego będzie chęć ujrzenia stabilności rynków przed wprowadzeniem rzeczywistych zmian, które wpłyną na fundamenty i stabilność cen.

EUR/USD powinno osunąć się po takiej informacji w okolice dołka z 19 października na wysokości 1.1306 i pokonać go.

#2 Brak dalszych cięć stóp procentowych

Prawdopodobieństwo – 10%

Jeżeli Draghi ponownie stwierdzi, że stopy procentowe znalazły się przy możliwie najniższym dolnym ograniczeniu i dalsze cięcie nie może mieć miejsca, wtedy EUR/USD powinno wzrastać.

EUR/USD w górę do 1.1495 (szczyt z 15 października). Dodatkowo ECB musiałby jednak zakomunikować, że nie rozważa poszerzenia QE w tym roku

#3 Bez poszerzenia QE

Prawdopodobieństwo – 10%

Jasna informacja, że Europejski Bank Centralny nie rozważa poszerzenia programu luzowania ilościowego do momentu, aż prognozy gospodarcze nie zanotują kolejnej fali osunięć.

EUR/USD zareaguje przebiciem poziomu 1.1495, nie pokona jednak szczytu z 26 sierpnia na wysokości 1.1561.

#4 Zapowiedź wyraźnych spadków grudniowych prognoz

Prawdopodobieństwo – 40%

Chęć silniejszego luzowania powinna zostać zasugerowana przez wypowiedź, że słabe dane makro z okresu wakacji nie odbiją w krótkim terminie (przekładając się na kolejne spadki projekcji grudniowych)

EURUSD powróci do okolic 1.1236 (linia trendu oraz 23,6% zniesienia konsolidacji rysowanej od sierpnia).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here