Naga Marketslogo-societe-generale-1Wczorajsze FOMC miało nieco bardziej jastrzębi wydźwięk niż się tego spodziewaliśmy – czytamy w najnowszej rekomendacji Societe Generale. Czego potrzebuje rynek, aby EUR/USD ponownie znalazło się poniżej 1,08? Odpowiedź znajduje się poniżej:


Wczorajsze oświadczenie FOMC miało niewiele, ale jednak bardziej jastrzębi wydźwięk niż poprzednie. Nie tego się spodziewaliśmy – przyznaje SocGen. Oczywiście, rynek został uraczony nowymi informacjami o rynku pracy, ale jeśli traktować informację o zbliżaniu się do pełnego zatrudnienia – celu FED – jako uwertury przed procesem normalizacji polityki monetarnej, to wczorajsze oświadczenie faktycznie mogło być jastrzębie.

Rynek na tak nikłych wskazówkach buduje sentyment, my – jako Societe Generale – z tych słów wnioskujemy dwie rzeczy: po pierwsze podwyżka stóp procentowych się zbliża, a po drugie zmiana polityki monetarnej FEDu nadal będzie wymagać sprzyjających danych z amerykańskiej gospodarki. 

Kluczowy opór wciąż znajduje się na poziomie 1,08 - stwierdza SocGen. Jak na razie EUR/USD znowu znalazło się poniżej 1,1000 co może być oznaką słabości byków na popularnym edku.
Kluczowy opór wciąż znajduje się na poziomie 1,08 – stwierdza SocGen. Jak na razie EUR/USD znowu znalazło się poniżej 1,1000 co może być oznaką słabości byków na popularnym edku.

Kluczowe wsparcie na EUR/USD nadal znajduje się w okolicy poziomu 1,08, a niedźwiedzie aby je przebić będą potrzebować więcej niż dobre dane dotyczące PKB Stanów – zauważa SocGen. Nasi ekonomiści przewidują wzrost PKB do 3,3%, w porównaniu z 2,5% rynkowym konsensusem. Po zwyczajnie słabym pierwszym kwartale, taka publikacja będzie wskazywała, że gospodarka Stanów nadal się rozwija w swoim, umiarkowanym tempie.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplusConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here