Naga MarketsEURUSD jest w wyraźnym trendzie wzrostowym od początku roku. Od stycznia do zeszłego tygodnia wzrosty wyniosły 660 pipsów, co daje średnio ponad 100 p tygodniowo. Wydaje się jednak , że nadchodzący tydzień może być początkiem korekty, a sygnalizuje to na wykresie dziennym formacja objęcia bessy. W przypadku kontynuacji ruchu na południe najbliższym poziomem wsparcia, z którym może zmierzyć się cena jest 1.2300, tam również znajduje się przyspieszona linia trendu wzrostowego ( niebieska przerywana).

Objęcie bessy może sygnalizować korektę spadkową , ale wskazane poziomy wsparcia mogą okazać się trudne do pokonania.

Na tym poziomie najprawdopodobniej dojdzie do odbicia i warto będzie przyjrzeć się zachowaniu pary, gdyż jego skuteczne pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków nawet do następnego wsparcia wyznaczonego przez maximum z pierwszych dni stycznia – 1.2090.
To oczywiście scenariusz na kilka następnych tygodni – i trzeba mieć na uwadze zbliżające się wybory we Włoszech (4.03.2018) – gdzie Populistyczna partia Pięciu Gwiazd – silnie eurosceptyczna – wysuwa się na prowadzenie, co może oznaczać o wiele większe zamieszanie, niż mieliśmy do czynienia we Francji za sprawą Marine Le Pen. To na pewno będzie miało wpływ na zmienność na parach z EUR i w miarę jak będą spływały kolejne wyniki sondaży możemy być świadkami nieprzewidywalnych, nerwowych ruchów na EURUSD.

Również trzeba pamiętać, że nie każde objęcie bessy musi przynieść spadki… Jak widać na załączonym obrazku całkiem niedawno na tej samej parze taką formację już mieliśmy, dzienna świeca spadkowa miała otwarcie ponad wstęga Bollingera, czyli wszystko się teoretycznie zgadzało,  a…spadków nie było, cena powędrowała na północ nic nie robiąc sobie z naszej jakże oczywistej niedźwiedziej formacji.

 

Inne spojrzenie…

Patrząc na wykresy pod kątem strategii EMA144 możemy zauważyć, że na H1 para dość dokładnie respektuje zasady strategii i po przebiciu EMA144 (A) podąża na południe uprzednio testując przebitą średnia od dołu. W punkcie B widzimy jak średnia zostaje pokonana i cena kontynuuje ruch w górę, a re-test średniej ( zielona strzałka) zakończył się powrotem ponad średnią i para powraca do wzrostów. Obecnie cena jest na poziomie średniej EMA144 i w zasadzie tu powinniśmy otrzymać wskazówkę co dalej z para EURUSD będzie się działo. Jeśli średnia zostanie skutecznie pokonana to scenariusz spadkowy zacznie być realizowany i można stawiać na spadki do pierwszego wsparcia 1,2300.

Gdyby jednak średnia się obroniła to dobrym miejscem na szukanie shorta będzie poziom 1.2450, który został już 2x zanegowany w zeszły piątek.

Reasumując: biorąc pod uwagę obie analizy czyli wg. Price Action i wg Strategi EMA144 – jestem w krótkim terminie po stronie niedźwiedzi. Dopiero przebicie poziomu 1.2450 może zmienić mój punkt widzenia, gdyż musimy mieć na uwadze trend długoterminowy, który jest wyraźnie wzrostowy, trwa od początku roku 2017, a para pokonała w tym czasie 2300 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here