Naga Markets


EURUSD – para ponad rok jest w trendzie wzrostowym. Dzisiaj ustanowiła maximum tego roku na poziomie 1.2325, jednak na koniec dnia cena spadła do 1.2180. Dzienna świeca objęła swoim zakresem dwie poprzednie – poniedziałkową i wtorkową. Powstał układ Engulfing Bar – Objęcie Bessy o nastawieniu spadkowym.

EURUSD Daily – Objęcie Bessy

Jeśli rynek potwierdzi spadkowe nastawienie co jest bardzo prawdopodobne,gdyż często taka formacja jest sygnałem zmiany trendu, to pierwszym celem może być niebieska strefa  znajdująca się na poziomie poprzedniego maximum 1.2090-80. Tu może nastąpić korekta i powrót ceny do  poziomu 1.2180 (na wykresie dolna krawędź prostokąta). Jednak jeśli poziom ostatnich maximów zostanie przełamany to wykres może celować w linę trendu wzrostowego (cienka granatowa).

EURUSD H4 – pierwsze wsparcie znajduje sie na poziomie ostatnich szczytów

Dodatkowo maximum środowej świecy i prawie cały górny cień znalazły się powyżej wstęgi Bollingera co dodatkowo wzmacnia pro-spadkowe nastawienie. Dokładniejszy opis formacji Price Action -Engulfing Bar ,Objecie  Bessy czy tez często nazywanej Outside Bar znajdziesz tu :Formacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing)tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 17 stycznia 2018: NZD/USD, GBP/CHF
Następny artykułETHLend – opis kryptowaluty
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here