Naga Markets

Para EURUSD na początku stycznia dotarła do poziomu 1.2350 ustanawiając prawie 3 letnie maksimum. Od tego poziomu cena systematycznie spadała by dzisiaj dotrzeć do okrągłego poziomu 1.2000.

  • objecie hossy na silnym wsparciu
  • dywergencja wzrostowa na MACD
  • uwaga na payrollsy – piatek 14:30
EURUSD H4
EURUSD H4 – objecie hossy

Na wykresie H4 pojawiła się formacja objęcia hossy – wzrostowy outside bar. Minimum świecy tworzącej formację -popularnie zwanej świecą “matką”- znajduje się na wyżej wymienionym poziomie, który jest również silnym poziomem wsparcia i oporu (S/R).



Pojawieniu się formacji towarzyszy ustanowienie na MACD minimum, oscylator zaczyna rosnąć, co może być sygnałem do korekty ostatnich spadków, szczególnie że pojawiła się dywergencja wzrostowa.

eurusd h1
EURUSD H1 – dywergencja wzrostowa

Na wykresie H1 również mamy dywergencję wzrostową co zwiększa prawdopodobieństwo wybicia górą z formacji (zaznaczonej czerwonym prostokątem).

Reasumując, za scenariuszem wzrostowym przemawiają następujące czynniki:
– objecie hossy na silnym poziomie S/R
– dywergencja wzrostowa na H4
– dywergencja wzrostowa na H1

Jedynie trwałe pokonanie 1.20 może zanegować scenariusz wzrostowy. Należy pamiętać o ważnym wydarzeniu makro, mogącym mieć duży wpływ na kurs analizowanej pary. jakim będą piątkowe payrollsy. Dzisiejsze  dane o zatrudnieniu podane przez ADP były bardzo dobre – w miejsce oczekiwanych 49 tys. podano 174 tys.

“Jak przewidywać ruchy rynku za pomocą dywergencji i wskaźnika MACD”

Przy okazji zapraszam na cykl wykładów poświęconych analizie technicznej i strategiom tradingowym.

Nie jest żadnym odkryciem, że nie ma idealnej strategii, która będzie uniwersalna dla wszystkich traderów. Dlatego też, aby dać Ci maksymalny wybór, przedstawię Ci cztery różne podejścia do rynku – a gdy uznasz, że któreś z nich jest dla Ciebie dobre – możesz je wypróbować! Spotkania odbędą się w następującym porządku:

NED
  • 26.01 – OPOS (Tylko Zlecenia Oczekujące) – handel oparty na strefach podaży i popytu + jak przygotować zlecenia oczekujące i wykresy do efektywnego handlu po pracy
  • 04.02 – Jak przewidywać ruchy rynku za pomocą dywergencji i wskaźnika MACD
  • 16.02 – Skalpowanie na wykresie Range Bar – kompletna strategia skalpowania
  • 23.02 – Strategia PA + MACD – jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

ZAPISY na drugi wykład -czwartek 4 lutego 2021

Kolejność nie jest przypadkowa, albowiem wiedza przekazana w pierwszym wykładzie będzie przydatna w kolejnych. Mając na uwadze że tematem ostatniego wykładu będzie strategia PA+MACD bazująca na materiale zawartym w pierwszych trzech wykładach warto więc wziąć udział we wszystkich wykładach by bez problemu opanować materiał tego ostatniego.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | kurs bitcoin prognozy | mercator cena akcji | orlen akcje | dow jons |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here