Naga MarketsO godzinie 14:30 poznamy odczyty NFP, które śledzić będzie można oczywiście poprzez kanał Rynki na Żywo. Analitycy spodziewają się publikacji w okolicach 178 tysięcy, musimy jednak pamiętać, że rezultaty z czerwca i maja mocno rozminęły się z projekcjami ekonomistów. Poniżej prezentujemy techniczne spojrzenie na EUR/USD na trzech różnych interwałach.


EUR/USD W1

Sytuacja na tygodniowym wykresie Eurodolara nie uległa dużej zmianie. Nadal utrzymujemy się w szerokiej konsolidacji, która zaczęła formować się jeszcze w zeszłym roku. Jak na razie poziom 1.1461 od góry blokuje skutecznie wszystkie silniejsze próby wzrostu. Od strony południowej ograniczenie ruchu bocznego jest już mniej dokładne.

Obecnie cena dryfuje w połowie kanału daleko od poziomów granicznych, nie musimy więc nimi zaprzątać sobie głowy:

EUR/USD W1
EUR/USD W1

EUR/USD D1

Na wykresie dziennym ostatnio wiele mówiło się o okrągłym poziomie 1.1000 – czy też dokładniej rzecz ujmując strefie tworzonej z 1.0980 oraz 61.8% zniesienia Fibonacciego (wartością złotego podziału). Cenie ostatecznie udało się odbić od tego wsparcia i podejść pod 1.1232, który w przeszłości sprawdzał się doskonale jako strefa S/R.

EUR/USD D1
EUR/USD D1

Cena w piątek znajduje się prawie w połowie pomiędzy tymi dwoma poziomami (do obu brakuje +100 pipsów) – jeżeli NFP zaskoczy to bez problemu będą mogły zostać przetestowane. Skuteczne pokonanie któregokolwiek z nich wyznaczy nam przyszłą ścieżkę ruchów na Eurodolarze.

EUR/USD H1

Jako, że sesja czwartkowa przebiegała dosyć płasko, piątkowe poziomy pivot również zlokalizowane są  w niedużej odległości od siebie. Notowania próbują korygować spadki z ostatnich kilku dni. Nad PP 1.1132 oraz 33SMA pojawił się pin bar, który jak na razie przynosi wzrosty. Cena zatrzymała się jednak pod R1 oraz okolicami czwartkowych szczytów – poziom może stanowić silniejszy opór. Póki jednak znajdujemy się nad pivotem i średnią ruchomą utrzymujemy scenariusz wzrostowy.

Należy pamiętać, że wydarzenia takie jak NFP wywołują wzmożoną zmienność rynkową oraz spore szumy na wykresach intraday co w dużej mierze utrudnia normalny handel, zwiększając jego ryzyko.

EUR/USD H1
EUR/USD H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here