Naga MarketsNa skutek trwających od połowy grudnia ubiegłego roku wzrostów para walutowa EURUSD wybiła górą z trwającej od 2,5 roku konsolidacji otwierając tym samym sobie drogę do dalszych wzrostów.

EURUSD Weekly

Jak zauważymy na wykresie 4-godzinowym w okolicy wspomnianego wsparcia pojawiła się silna reakcja popytowa, która swoje podłoże znajduje w czwartkowej decyzji ECB i późniejszej konferencji prasowej z udziałem Mario Draghi’ego.

Jak pisałem już wcześniej, w komunikacie przeczytać mogliśmy m.in., że w razie pogorszenia perspektyw Rada Prezesów jest gotowa zwiększyć skalę lub okres obowiązywania programu QE oraz, że Rada potwierdza, iż ​​zakup aktywów netto na obecnym poziomie w wysokości 60 mld eur/mies., ma trwać do końca grudnia 2017r.

To właśnie na skutek gołębiego wydźwięku komunikatu, tuż po jego opublikowaniu obserwowaliśmy nieznaczna deprecjację europejskiej waluty, która doprowadziła kurs EURUSD do wspominanego już poziomu 1.1490. W okolicy tego wsparcia, jeszcze przed rozpoczęciem konferencji prasowej z udziałem prezesa EBC, Mario Draghi’ego pojawiła niewielka reakcja popytowa.

Wraz z rozpoczęciem konferencji aprecjacja euro tylko się pogłębiała by ostatecznie wybić ostatnie szczyty i wywieźć eurodolara najwyżej od 2 maja br.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

EURUSD H4

Spoglądając na wykres 15-minutowy zauważymy, że rynek od tego czasu poruszał się spokojnie w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji), z której w dniu dzisiejszym wybiliśmy górą. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

EURUSD M15

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar jednak niewystarczająco zielony – deprecjacja USD
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX30, ZŁOTO, USDJPY, 25 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here