Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, kurs pokonał niezwykle istotne wsparcie w okolicy poziomu 1.1280. Fakt ten sprawił, że euro (EUR) jest obecnie najsłabsze wobec dolara amerykańskiego (USD) od czerwca 2017 roku.

Biorąc pod uwagę, że – z technicznego punktu widzenia – pokonanie jednego, technicznego wsparcia, powinno otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice kolejnej, istotnej strefy, niewykluczone, że deprecjacja ta będzie kontynuowana. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się bowiem silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować wczorajsze wybicie, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1120 bądź nawet 1.0860.

Notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Warto przy tym również uwzględnić istnienie zasady zmiany biegunów, która mówi o tym, że każdy istotny poziom wsparcia, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako opór). Niestety, zasada ta nie określa jednak czasu jaki powinien upłynąć od wybicia do re-testu. Możliwe zatem, że niewielka korekta pojawi się już teraz, bądź dopiero po odrzuceniu jednego z dwóch wspomnianych powyżej poziomów wsparcia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar najdroższy w tym roku
Następny artykułTim Draper zna przyszłą cenę bitcoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here