euro i dolary banknoty

Po ostatnich słabych odczytach ze strefy euro tj. dane PMI, wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo w Niemczech czy PKB, wspólna waluta znalazła się na rocznych minimach w okolicach poziomu 1.13. Również kanclerz przodującej gospodarki EU, Angela Merkel ogłosiła, iż wycofuje się z polityki i nie będzie ubiegać się więcej o re-elekcję. Od kilku dni kurs EUR/USD nieco odbija i dotarł do poziomu 1.1450. Dzisiejsze wybory do Kongresu USA mogą wprowadzić zamęt na notowaniach EUR/USD, więc należy pozostać ostrożnym dopóki wyniki nie będą znane.


Analiza interwału tygodniowego

Kluczowym wsparciem pozostają tegoroczne minima na poziomie 1.13. Jest to zarazem ważny poziom wymienności. W przypadku jego przebicia kurs EUR/USD powinien przetestować dołki z czerwca 2017 r. w okolicach 1.1180. Jeszcze niżej znajduje się poziom 1.09. Z drugiej strony dopiero przebicie oporu 1.1550 umożliwiłoby na zmniejszenie presji sprzedających i otwarłoby drogę do szczytu z września 1.18, a następnie do poziomu 1.2093.

EURUSD na rocznych minimach. Podwójne dno powstrzyma dalsze spadki?

Analiza interwału dziennego

Kurs EUR/USD znajduje się w bardzo ważnym miejscu. Lokalny opór 1.1432 stanowi skuteczną zaporę dla dalszych wzrostów. Można w tym miejscu zauważyć konfluencję linii trendu wraz z poziomem wymienności. Dopóki cena nie przeforsuje tego poziomu, dopóty sprzedający mają znaczną przewagę.

EURUSD na rocznych minimach. Podwójne dno powstrzyma dalsze spadki?Analiza interwału jednogodzinnego

Wskaźnik skumulowanej delty wskazuje na przewagę pozycji długich, które nie są redukowane wraz ze spadkiem ceny. Wolumenowy profil rynku wyznacza dwa ważne obszary: 1.1370 – 1.1410 jako lokalne wsparcie oraz opór 1.1607, którego przebicie pozwoliłoby na utworzenie lokalnego szczytu, co z kolei pozwoliłoby na test poziomu 1.1811. Wolumenowy wskaźnik VWAP wskazuje pozytywną tendencję w ostatnich dniach (zielona linia). Struktura pivotowa pozostaje pozytywna, co również zwiększa prawdopodobieństwo odreagowania. Dopóki wsparcie 1.1355 nie jest przebite pozycje długie mają dużą szansę dotarcia do poziomu 1.1550.

EURUSD na rocznych minimach. Podwójne dno powstrzyma dalsze spadki?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa WTI z celem na 60.00 USD – Justin Bennett
Następny artykułBlok po 22 – 6 listopada 2018: GBP/CAD, EUR/AUD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here