Naga MarketsPo utworzeniu w maju tegorocznego minima na poziomie 1,1510, EURUSD sukcesywnie zaczęło odrabiać spadki testując na początku czerwca okolice 1,1830. Zdaniem analityków United Overseas Bank byki nie powiedziały ostatniego słowa jeśli chodzi o obecny impuls wzrostowy i możemy spodziewać się testu okolic 1,1900. 


W ostatnich kilku dniach na wykresie głównej pary walutowej tworzy się konsolidacja w formie trójkąta równoramiennego. Dzisiejsze dobre dane z Ameryki nie zdołały jednak wypchnąć ceny poza górne ograniczenie formacji wskazując na silny opór jaki tworzy się w rejonie poziomu 1,1800.

Możemy spodziewać się jeszcze jednego testu dolnego ograniczenia formacji, zwłaszcza w obliczu wydarzeń w tym tygodniu – przekonuje UOB odwołując się decyzji monetarnych Fed oraz EBC, które zapadną kolejno w środę oraz czwartek. Niemniej jednak rejon 1,1725 (oraz 1,1750) w opinii analityków UOB powinien dostarczyć ciekawych okazji zakupowych.

W przypadku byczego wybicia formacji, zasięg wzrostów wyznaczony mierzeniem szerokości trójkąta wskazuje na okolice 1,1900. Zalecamy bacznie obserwować zachowanie ceny w pobliżu tego poziomu i reagowanie na ewentualne oznaki słabości (…) jedynie wybicie 1,1690 sugerowałoby, że pozytywne momentum na parze wygasło – czytamy w popołudniowym komentarzu banku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 12.06.2018
Następny artykułKomentarz giełdowy – Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here