Naga MarketsDecyzją Banku Rezerw Australii główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 1,5% zgodnie z konsensusem rynkowym. Perspektywy dla wzrostu australijskiej gospodarki pozostają niezmienione. Warunki dla biznesu pozostają dobre a w dalszym ciągu czynnikiem niepewności pozostaje konsumpcja prywatna. Zadłużenie gospodarstw domowych jest duże podczas gdy dochody rosną wolno. Zatrudnienie wzrasta, jednakże zarobki pozostają niskie. Miary inflacyjne pozostają na niskim poziomie, jednakże bank prognozuje, że inflacja będzie stopniowo wzrastać wraz z poprawą warunków gospodarczych. W komunikacie można również znaleźć stwierdzenie, że wzrost wartości waluty australijskiej może przyczyniać się do niższej aktywności gospodarczej i dynamiki cen niż prognozowano. Po decyzji utrzymuje się słabość AUDa.

Walucie europejskiej ciążą dzisiaj słabsze dane o niemieckiej produkcji przemysłowej we wrześniu, która w skali roku wzrosła  mniej niż oczekiwano, bo o 3,6% wobec prognoz na poziomie 4,4% r/r. Dzisiaj jeszcze poznamy dane o sprzedaży detalicznej ze strefy euro, gdzie oczekuje się solidnych odczytów. Dolar pozostaje wyraźnie mocniejszy względem innych walut. Eurodolar zszedł dziś poniżej październikowego minimum lokalnego, co powinno sprzyjać dalszej powolnej deprecjacji dolara względem euro w okolice 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej. Na dziś zostało zaplanowane przemówienie Janet Yellen – jednakże wobec znanej już nominacji na nowego szefa Fed – może mieć ono mniejsze znaczenie z punktu widzenia rynków. Warto jednak wspomnieć, że podczas swojego wczorajszego wystąpienia Wiliam Dudley ogłosił przejście na emeryturę w połowie przyszłego roku a więc wcześniej niż oczekiwał tego rynek.

Na rynku krajowym złoty pozostaje stabilny wobec euro i nieco słabszy względem dolara.  Impulsem do większej zmienności na PLN może okazać się komunikat po jutrzejszej decyzji RPP w kwestii stóp procentowych oraz najnowsze projekcje NBP dotyczące inflacji i tempa wzrostu PKB.

USD/PLN

USD/PLN powrócił do wzrostów, po tym jak parze udało się wybronić wsparcie w postaci 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej. Aktualnie para zbliża się do wczorajszego maksimum dziennego, którego przełamanie otworzy drogę do w okolice październikowego maksimum lokalnego na poziomie 3,6940 zbiegającego się z 23,6% zniesienia Fibo całości fali spadkowej z poziomu 4,2780.

AUD/USD

AUD/USD utrzymuje się poniżej silnego oporu na poziomie 0,7740/50. Po teście psychologicznego poziomu 0,7700 para powróciła do spadków w dniu dzisiejszym. Notowania kierują się ponownie w okolice wsparcia  w rejonie 0,7630 wynikającego z geometrycznego poziomu 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu wzrostowego z poziomu 0,7327. Przełamanie wspomnianego wsparcia z technicznego punktu widzenia będzie sygnałem do powrotu w okolice 0,7570.

Zespół Noble Markets wspiera  edukację inwestorów o rynkach zagranicznych dzięki cyklicznym szkoleniom internetowym. Bezpłatne interaktywne spotkania z naszymi specjalistami pomagają w zrozumieniu mechanizmów, które kierują zmianami cen walut, surowców, towarów i akcji na całym świecie. SPRAWDŹ LISTĘ SZKOLEŃ>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here