Naga MarketsEURUSD – Od pamiętnej blisko 300 pipsowej świecy spadkowej z 14 czerwca br. (spowodowanej brakiem zmian w polityce ECB) para porusza się w konsolidacji o coraz mniejszych zasięgach dziennych skutkiem czego notowania mieszczą się w trójkącie, którego górne ( opór) i dolne (wsparcie) ramię jest bardzo dokładnie respektowane przez rynek.
Aktualnie notowania zbliżają się do górnego ograniczenia formacji i zdaje się, że tym razem może ono zostać pokonane. Potrzebny będzie jakiś mocny impuls, być może będą to wtorkowe dane dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji w UE lub środowa decyzja o wysokości stóp procentowych FEDu. Zwłaszcza to drugie wydarzenie, w przypadku pozostawienia stóp % na nie zmienionym poziomie może zaskoczyć negatywnie dolarowych byków i dać silny impuls wzrostowy parze osłabiając USD.

EURUSD Daily – para porusza się w konsolidacji, wybicie w którąś ze stron może skutkować dynamicznymi ruchami

W przypadku udanego wybicia najbliższym celem popytu będzie poziom 1,18. Po możliwym re-teście pokonanego oporu, które stanie się wsparciem dla notowań pary, kontynuacja wzrostów może sięgnąć poziomu 1,1850 gdzie znajduje się maksimum wspomnianej na początku 300 p świecy dziennej. Każde wybicie z konsolidacji działa jak zwolniona z uwięzi sprężyna… więc możemy liczyć na dłuższy okres wzrostów… lub spadków w przypadku wybicia dołem co uważam za mniej prawdopodobne. Moje przypuszczenia nie są poparte tym razem, żadną ze stosowanych przeze mnie strategii, opieram się bardziej na zbliżających się wydarzeniach makro i uspokojeniu stosunków pomiędzy UE i USA po spotkaniu Trump-Juncker w temacie taryf celnych co raczej powinno wpłynąć korzystnie na EURO.

EURUSD H4 – najbliższe dane makro z wtorku i środy zapewne doprowadzą do wyjścia z konsolidacji

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie poddana weryfikacji w nadchodzący weekend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here