Naga MarketsW czwartek o 13:45 czasu polskiego ECB opublikuje oświadczenie o stopach procentowych, a o 14:30 odbędzie się konferencja prezesa Mario Draghi’ego. Również o 14:30 opublikowane zostaną prognozy ECB dla PKB oraz HICP (zharmonizowana inflacja) do 2016 roku.

Słaba prognoza CPI, stanowisko w sprawie Ukrainy lub silnego euro – to są czynniki, które – zdaniem BMO – prawdopodobnie powstrzymają dalsze wzrosty EUR w tym tygodniu.

Jednakże, inwestorzy FX ostatecznie uznają tę słabość za “szum”, jeśli ECB znów powstrzyma się z luzowaniem. W takim wypadku, spodziewamy się, że rynek zacznie skupiać się na poziomie oporu 1.389, szczególnie, jeśli dane z USA w piątek wypadną słabo. Rejon 1.362-1.370 powinien dostarczyć wsparcie póki co.

Dodatkowe działania w tym tygodniu nie są  w cenie EURUSD powyżej 1.370, więc zakończenie sterylizacji SMP, obniżenie stopy refinansowej, ogłoszenie nowego LTRO czy niesterylizowanego skupu długu sektora prywatnego będą prawdopodobnie miały znacznie większy wpływ na EURUSD w marcu niż mogłyby mieć w lutym.

Przewidujemy ruch na 100-150 punktów w dół na EURUSD, jako rezultat któregokolwiek z wymienionych działań, przy największym wpływie ze strony zakończenia sterylizacji SMP (cena odniesienia: 1.375).

EUR/USD: Jak rozegrać czwartkowe ECB według BMO.
EUR/USD dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here