Naga MarketsEUR/USD ciężki po ECB.

Mimo, że Mario Draghi nie powiedział niczego nowego, wisząca fala sprzedaży ruszyła spychając parę na wsparcie 1.3700 (dołek ubiegłego tygodnia oraz dołek z początku marca (marcowe posiedzenie ECB). Obecnie wsparcia strukturalnego dostarcza formacja z przełomu lutego i marca przypominająca odwróconą głowę z ramionami z poziomami 1.3700 (ramiona) i 1.3670 (głowa + wsparcie Pivot S1). Spodziewamy się, że EUR może dostać skrzydeł na tych poziomach i zakończyć czerwony tydzień znacznie bliżej otwarcia niż obecnie. Bardzo ważnym oporem wydaje się 1.3740 i 1.3750 (dzisiejszy poziom Pivot, otwarcie tygodnia, wsparcie przełamane po wczorajszej konferencji ECB). Obecnie poziom ten wydaje się kluczowy dla dalszych spadków w przyszłym tygodniu.

Kabel znów podąża za EUR/USD?

GBP/USD w dniu wczorajszym spadał razem z EUR/USD po okresie totalnej dekorelacji. Jakiś czas pary potrafiły bez problemu tradować w przeciwnych kierunkach. Obecnie, podobnie jak jego ‘większy brat’, Kabel osiadł na wsparciu 1.6580/70, gdzie wsparcia dostarcza nam struktura zwykłej korekty przełamanej kontynuacją ruchu wzrostowego tydzień temu. Mamy tam także zniesienie Fibonacciego 50% marcowych wzrostów, która to proporcja jest wyjątkowo lubiana przez traderów. Niżej 1.6550 kolejny zbieg poziomów (dzisiejszy Pivot S1, Fibonacci 61.8% oraz dolne ograniczenie wspomnianej przed chwilą struktury). Od góry mamy wypełnioną już formację typu RGRz silny oporem przy podstawie 1.6630 wspartym dodatkowo zniesieniem Fibonacciego 23.6% wzrostów z marca, oraz 1.6650 (linia ramion oraz opór Pivot R1). Pokonanie tych oporów otwiera drogę wyżej do czubka 1.6680 oraz okrągłego poziomu 1.67 gdzie podejrzewamy obecność dużej ilości zleceń sprzedaży (m.in. Take Profit).

 

Tutaj szalenie istotny jest także duży obraz, na którym widzimy dobrą formację odkupienia korygowaną aktualnie przez kurs do ok. 50%.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here