Naga MarketsEUR/USD silne w tym tygodniu.

Mimo słabego odczytu inflacji w strefie euro w poniedziałek i planowanego na czwartek posiedzenia ECB, EUR jest kupowane chętniej niż sprzedawane, co widać po piątkowym i poniedziałkowym odkupieniu dołka. Dziś EUR/USD atakuje wczorajszy szczyt uformowany tuż pod jedną z kluczowych stref oporu 1.3800/10 na którą składa się okrągły poziom, zniesienia wewnętrzne Fibonacciego 50% i 61.8% rozciągnięte od szczytu do dołka ubiegłego tygodnia, oraz poziom oporu Pivot R1 wykorzystywany przez profesjonalnych traderów.  Obrona tej strefy może być silna, a jej utrzymanie bądź nie, kluczowe dla dalszej Price Action na tej parze.

GBP/USD szuka wsparcia.

Kabel walczy o utrzymanie pięknego, wzrostowego trendu po kiepskim PMI z rana. Obecnie para traduje tuż pod Pivot Point w obrębie 55-godzinnej średniej. Poniżej liczne poziomy wsparcia mogą dostarczyć cenie siły do powrotu na wzrostową stronę dnia – powyżej Pivot Point na 1.6650. Poniżej istotne poziomy wsparcia to 1.6630/20 (dołek poniedziałku oraz Pivot S1), 1.6600 (okrągły poziom oraz dołek piątku), a w górę opory 1.6670 (wczorajszy szczyt), 1.6690/1.6700 (okrągły poziom oraz Pivot R1).

Dzisiejsze dane makro były przychylne dla wspólnej waluty wskazując na spadek bezrobocia w strefie euro. W tym samym czasie funt został zdołowany przez słabszy wynik PMI niż prognozowano. Dziś rynki czekają jeszcze na wynik amerykańskiego PMI obstawionego szeregiem innych wskaźników wyprzedzających. To może dostarczyć trochę zmienności w czasie, gdy nakładają się na siebie sesje rynków europejskich i amerykańskich.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here