Naga MarketsPoniedziałek zapowiadał problemy z utrzymaniem wzrostu EURUSD

Jeszcze wczoraj wydawało się, że los EURUSD jest przesądzony i po przełamaniu wsparcia na poziomie 1.0655 cena spadnie do poziomu 1.0500. Przełamana została również linia trendu wzrostowego, którą EURUSD respektował od początku stycznia. Czarny scenariusz dla popytu jednak się nie wydarzył i już kolejne wsparcie 1.0620 wywołało reakcję popytu. EURUSD powrócił ponad opór na poziomie 1.0700 i przez kolejne godziny nie zdołał go pokonać.

Dane zmieniły sytuację na EURUSD

Wzmocnienie dla popytu przyszło wraz z publikacją danych dotyczących europejskiej gospodarki. Zgodnie z założeniami EBC w górę poszła inflacja. Spadło również bezrobocie oraz wzrósł Produkt Krajowy Brutto (czytaj więcej w artykule: Dobre dane z Eurozony).

Po danych EURUSD skutecznie przełamał opór na poziomie 1.0700 oraz dotarł w rejon oporu 1.0750 – 1.0770. EURUSD wróciło tym samym ponad linie trendu wzrostowego (a sama linia może być ponownie wyznaczona po dołkach). Przełamanie rejonu 1.0750 – 1.0770 będzie oznaczało, że cena znajdzie się na najwyższym poziomie od 8 grudnia.

Wykres dla interwału H1.

Bezpłatny webinar – Jak przezwyciężyć straty i przekuć je w sukces.

EURUSD
Wykres dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here