Naga Marketsdeutsche-bank-polska

W dzisiejszej rekomendacji walutowej Deutsche Bank skupia się na dwóch parach: EUR/USD oraz GBP/USD. Bank pokazuje również jak data zmiany polityki monetarnej jednego kraju wpływa na pary walutowe.


Długoterminowi inwestorzy rynku forex, posługujący się głównie czynnikami makroekonomicznymi są – jak to określił Deutsche Bank – obsesyjnie zainteresowani datą pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych w USA. I jak czytamy w rekomendacji – jest to całkowicie zrozumiałe. Wyliczenia przeprowadzone przez DB wskazują, że w ostatnich dwóch latach różnice w oczekiwaniach dotyczących zmian polityki monetarnej Wielkiej Brytanii i USA były odpowiedzialne za 86% zmian jakie dokonały się na GBP/USD!

W przypadku EUR/USD, przewidywania na temat wprowadzenia pierwszej od 2009 roku podwyżki przez FED miały być powodem połowy zmian dokonanych na tej parze. Gdy dołożymy do tego rynkowe obawy o kontynuację polityki EBC otrzymamy wynik 60% zmian na EUR/USD spowodowanych przez przewidywania odnośnie przyszłych wartości stóp procentowych.

q95

Poprzednie doświadczenia wskazują na to, że zmiana oczekiwań w stosunku do działań FED (z pierwszej podwyżki na początku 2016 roku, na wrzesień 2015) bez korespondującej im przewidywaniom na temat zmian polityki monetarnej przez Bank of England czy EBC powinno pomóc USD w aprecjacji względem EUR czy GBP nawet o 4%. W przypadku nadal słabych danych płynących z USA, Deutsche Bank przewiduje ciężkie tygodnie dla dolarowych byków. Słaby wzrost gospodarczy na pewno odsunie w czasie oczekiwania FED.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here