Naga MarketsJustin Bennett handluje głównie w oparciu o wykresy dzienne i czterogodzinowe. W weekend lubi jednak – jak sam twierdzi – popatrzeć również na wykres tygodniowy, żeby ocenić sytuację w szerszej perspektywie.

Pozwala to nie tylko dokładniej zidentyfikować główne trendy, ale daje również istotne wskazówki przybierające kształt formacji świecowych. Mowa tutaj o zwyczajnych pin barach na istotnych poziomach, czy też formacjach zniesienia powstających na szczytach lub dołkach swingów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź również analizę EUR/USD analityków Comparic.pl w ramach nowego cyklu “majorsy na niedzielę”

Na EUR/USD Justin Bennett dopatrzył się właśnie jednej z formacji zniesienia mającej sygnalizować niedźwiedzi rozwój sytuacji. Ostatni raz kiedy takowa świeca rozrysowała się na wykresie W1 doszło do osunięć liczących 3500 pipsów:

EURUSD W1 - formacja objęcia bessy
EURUSD W1 – formacja objęcia bessy

Oczywiście nie oznacza to od razu, że przed nami kolejne osunięcie tego typu. Justin Bennett zaleca jednak zachować ostrożność, wstrzymać się od kupna euro i szukać okazji do zawierania krótkich pozycji. W tym celu warto przejść na wykres dzienny, aby zidentyfikować istotne poziomy.

Przeczytaj wcześniejsze analizy Justina Bennetta oraz poradniki publikowane na Comparic.pl

EUR/USD w ujęciu dziennym
EUR/USD w ujęciu dziennym

W tym momencie cenę ograniczają dwa poziomy – opór na wysokości 1.1340 oraz wsparcie na 1.1210. Potwierdzeniem chęci spadków będzie pokonanie wspomnianego wsparcia i jego re-test od dołu. Zanegowaniem kierunku podażowego będzie natomiast wybicie oporu i utrzymanie się nad nim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. W trakcie tego ruchu na 3500 pips jest jeszcze jedna taka formacja 2014.09.11do 2014.11.23 – Do niej był ruch na 1300 i od niej był potem do dołka na 1800. Fakt, zadziałała ładnie dwa razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here