Naga MarketsAnalitycy MUFG Banku zwracają uwagę, że dolar amerykański nie skorzystał z lepszych danych o zatrudnieniu w świetle wysokiej przeszkody, jaką stworzyła Rezerwa Federalna nie decydując się na podwyżkę stóp procentowych. To może sprawić, iż amerykańska waluta ucierpi w 2020 roku w związku z rosnącym apetytem na ryzyko na świecie.


Zobacz również: Para USDCAD spadnie poniżej 1,27 w pierwszej połowie przyszłego roku – ING

Silne euro i słaby dolar na początku 2020 roku?

Dolar amerykański wydaje się coraz bardziej narażony na wyraźniejszą korektę w najbliższym czasie. Słabość USD staje się coraz bardziej widoczna, a kurs EURUSD ma szansę, że przebicie górnego zakresu konsolidacji 1,1000 – 1,1200, który utrzymuje się od połowy 2019 roku – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów USD nie wykorzystał tempa wzrostu, które mógł dostarczyć wynik przełomowego raportu o zatrudnieniu w USA za listopad. Silniejsze zaangażowanie Fedu w utrzymanie stóp w przyszłym roku do momentu, aż nastąpi znaczny i trwały wzrost inflacji, wpłynie negatywnie na USD i dodatkowo zachęci do poprawy nastrojów na globalne ryzyko wśród inwestorów. Jednocześnie gwałtowny wzrost komponentu oczekiwań ZEW wzmocnił optymizm w stosunku do perspektyw gospodarki strefy euro na rok 2020.

Podczas gdy twarde dane gospodarcze pozostają rozczarowujące do tej pory w czwartym kwartale, poprawiające się wskaźniki wyprzedzające sygnalizują, że wzrost ma się umocnić w przyszłym roku i zachęcić do silniejszego euro, nawet jeśli EBC dłużej będzie angażował się w luzowanie polityki monetarnej. Umowa handlowa między USA i Chinami w fazie pierwszej oraz pozytywne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii również przyczyniają się do wzrostu EURUSD – podsumowano.

Zobacz również: Recesja w USA będzie przejściowa, jednak powolny wzrost w Niemczech ma charakter strukturalny, uważa Rabobank

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here