Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro we wrześniu 2017 plasowała się na poziomie 1,5%, pokrywając się jednocześnie z oczekiwaniami analityków i poprzednimi publikacjami. 

Roczna stopa inflacji w całej Unii Europejskiej wyniosła 1,8% co oznacza wzrost z 1,7% w sierpniu.

Największy wpływ na inflację w strefie euro miały ceny paliw oraz restauracje i kawiarnie.

Źródło: Eurostat

Pełne rezultaty zaprezentowano poniżej:

Źródło: pl.investing.com

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.

Równocześnie ZEW opublikował wskaźnik nastrojów ekonomicznych w Niemczech. Jak przeczytać możemy w raporcie, w październiku br. wskaźnik ZEW w Niemczech wzrósł. Umocnienie to nie było jednak tak silne jak w poprzednim miesiącu. Wskaźnik wyniósł 17,6 co oznacza wzrost o 0,6 pkt. Wskaźnik wciąż pozostaje poniżej średniej długookresowej 23,8 pkt. 

Źródło: zew.de

Jak można się spodziewać odczyty pokrywające się z rynkowym konsensusem nie spowodowały praktycznie żadnej reakcji na notowaniach par z walutą europejską. Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że kurs już nad ranem pokonał lokalne wsparcie 1.1780 co mogłoby przemawiać za kontynuacją spadków w najbliższym czasie.

EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFundamenty na rynku Forex w warsztacie day-tradera
Następny artykułEUR/USD i USD/CAD w kluczowych punktach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here