Naga MarketsInterwał miesięczny informuje o dwóch faktach:

  1. długoterminowej konsolidacji w przybliżonym zakresie 1.0570 – 1.1440, oraz
  2. inicjatywie kupujących po zanegowaniu wybicia z konsolidacji dołem (false break).
EUR/USD Monthly

Do czasu  ewentualnego wyłamania  kwietniowej  świecy (potwierdzającą obronę wsparcia),  zakładam możliwość ataku na górną granicę konsolidacji – 1.1440.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD Monthly

Rynek pary głównej poprzez  ponad dwuletnie balansowanie w strefie 1.0570 – 1.1440 wykształcił istotne poziomy pośrednie, które prościej diagnozować posługując się niższymi interwałami.

EUR/USD W1

Interwał tygodniowy wskazuje na przewagę popytu po wyłamaniu (okno hossy – niebieski prostokąt)  istotnej bariery 1.0840. Do czasu ewentualnego  powrotu poniżej  1.0840, obowiązuje więc kontynuacja impulsu. Pierwszą zauważalną barierą na tym interwale zdaje się być granica w okolicach 1.1110.

Zapraszam wszystkich Czytelników do udziału w XTB Trading Masterclass, gdzie będę jednym z prelegentów

EUR/USD W1

Na wykresie dziennym  widzimy  (08.05.2017, godz. 11.10) reakcję podaży, która zamknęła niewielką wzrostową lukę z niedzieli wieczór  i  doprowadziła do zauważalnego spadku od aktualnego szczytu impulsu  (ok 70 pipsów). Pojawia się więc pytanie czy reakcja podaży ma horyzontalne odniesienie nawiązujące do historii konsolidacji?  Próbę odpowiedzi przedstawiam na kolejnym wykresie.

Wszystkie analizy Zbigniewa Wieczorka można śledzić pod tagiem tylko price action. Subskrybuj kanał Comparic na YouTube, aby być na bieżąco z najnowszymi materiałami wideo.

EUR/USD D1

Spoglądając na wykres po niewielkiej  modyfikacji (przedłużeniu poziomu 1.1000),  można uznać, że aktualna reakcja sprzedających ma pewne horyzontalne odniesienie. Nie zmienia to jednak ogólnego charakteru rynku z aktualnym sygnałem kupna na interwale  miesięcznym i tygodniowym. Można więc założyć, że do czasu ponownego sprowadzenia kursu  poniżej 1.0840 (w cenach zamknięcia),  to popyt dysponuje większą ilością technicznych argumentów.

EUR/USD D1

Podsumowanie

Pomimo zauważalnej reakcji podaży nawiązującej  do lokalnej bariery w okolicach 1.1000 (interwał dzienny)  dopiero zejście poniżej 1.0840 zmieni techniczny obraz rynku. Do tego czasu obowiązuje sygnał kupna (weekly, monthly) w ramach uciążliwej,  ponad dwuletniej konsolidacji z „teoretycznym” zasięgiem w okolice 1.1110 (weekly), oraz 1.1440 (monthly).

Horyzontalne poziomy S/R w Price Action – weź udział w webinarze, który poprowadzę już 16 maja (wtorek) o godzinie 18:00. Zapisy bezpłatne pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here