Naga MarketsWielu z nas zadaje sobie pytanie czy cały ostatni tydzień delikatnych wzrostów na EUR/USD to tylko korekta silnego ruchu spadkowego. Większość zapewne sądzi, że tak. Mój sentyment dla głównej pary walutowej na dzień dzisiejszy wciąż pozostaje negatywny, uważam że bardzo silne spadki, wywołane przez bardzo ważne i długoterminowe dane makro z Europy, wyznaczyły kierunek na dłuższy czas. Tydzień wzrostów, nie był zbyt intensywny, aczkolwiek pochłonął 38.2% fali spadkowej. Osobiście wyczekuję na zakończenie korekty, poniżej wykres dzienny:


Kurs po przełamaniu linii trendu jest w trakcie wykonywania jego retestu. Mniej więcej w tym obszarze nachodzą na siebie także dwie wewnętrzne linie łączące lokalne dołki i szczyty. Linie te działają od dłuższego czasu, za każdym razem były dosyć dokładne. Do całości dochodzi jeszcze Fibo: 38.2, a także opór złożony z początku drugiej fali spadkowej i okrągłego poziomu 1.35. Do tego kończy się miejsce wewnątrz średnich EMA 8-21, które bardzo często zatrzymują korekty w wyraźnych trendach. Uważam, że zakończenia korekty należy upatrywać w obszarze 1.3510 – 1.3547, który jest połączeniem wszystkich czynników, o których wspominałem i razem tworzy bardzo mocny opór. Jeżeli ten opór nie wytrzyma i zostanie przełamany następnymi oporami będą 1.36 oraz 1.3650, aczkolwiek nie będzie dobrze to świadczyło o sile strony podażowej.

Poszukuję osoby do współpracy przy testowaniu nowego narzędzia. Praca zajmuje maksymalnie 1 godzinę dziennie i nie jest trudna. Może być osoba ucząca się. Wymagania: zainteresowanie rynkiem walut, podstawy obsługi programu Word, wolny czas w godzinach 11-12.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here