Naga MarketsPierwsze dwa dni bieżącego tygodnia dla pary EURUSD były spadkowe, kurs spadł o blisko 150p. Dzisiaj możemy zauważyć próbę odrobienia strat. Sygnałem świadczącym o zmianie nastrojów jest ostatnia świeca na interwale H4. Tworzy ona formację objęcia hossy, co zazwyczaj jest sygnałem do korekty wzrostowej.

EURUSD
EURUSD H4 – formacja objęcia hossy sugeruje korektę

Aktualnie cena znajduje się powyżej górnego limitu formacji i jeśli utrzyma się ta tendencja do zakończenia wybijającej świecy ( godz.15) to będzie potwierdzenie sygnału long. Byczy scenariusz wspiera MACD, który ustanowił minimum i przeszedł w  fazę wzrostową .

Na kurs tej pary może też mieć wpływ informacja o poprawie nastrojów wokół traktatu handlowego pomiędzy UE i UK – wynika to z dzisiejszej wypowiedzi Michaela Barniera.

Kontekst jest taki, że zapytano go, czy jest optymistą w sprawie umowy,  odpowiada, że pozostaje “zdeterminowany” i odmawia komentarza na temat ustawy o rynku wewnętrznym ( UK).

Wystarczy przypomnieć, że Barnier będzie w Londynie na nieformalnych rozmowach do piątku, o dalszych losach umowy dowiemy się więcej pod koniec tygodnia.

Polecam:


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here