Naga MarketsEURUSD – od połowy czerwca br.notowania poruszały się w konsolidacji, a jej górne i dolne ograniczenie tworzą boki trójkąta. Na początku sierpnia nastąpiło wybicie dołem i po re- teście od dołu pokonanego wsparcia trójkąta notowania podążyły na południe.
Od środy 15.08 notowania zaczynają zawracać, a ostatnia sesja zeszłego tygodnia zakończyła się dość wyraźną świecą wzrostową, której równocześnie towarzyszyło utworzenie minimum na oscylatorze MACD i wskaźnik zaczął rosnąć, co wskazuje na początek dywergencji wzrostowej na wykresie Daily.

EURUSD D1 – po zamknięciu sesji piątkowej pojawiła sie dywergencja wzrostowa

Gdy spojrzymy na wykres H1, zauważymy znajomy kształt formacji oRGR gdzie linia szyi (fioletowa) została w piątek skutecznie pokonana.Warto również zwrócić uwagę na średnią EMA144, która też już została pokonana przez cenę.
Mamy więc do czynienia z trzema czynnikami wskazującymi na wzrosty:
– dywergencja na D1
– oRGR na H1
– cena wyszła ponad EMA144

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

EURUSD H1 – oRGR i pokonana linia szyi (różowa) i EMA144 (zielona)

Najlepszym miejscem na otwarcie zlecenia Buy będzie okolica przebitej linii szyi o ile notowania cofną się do niej. Negacja scenariusza wzrostowego, a w zasadzie korekty wzrostowej, (gdyż myślę, że generalnie to jeszcze nie jest koniec spadków) może nastąpić w przypadku, gdy cena wyraźnie spadnie poniżej wspomnianej linii szyi po zamknięciu kolejnej dziennej świecy.
Analizując wykresy skorzystałem z dwóch strategii: EMA144 i PA+MACD, których opis znajdziecie na portalu.

Analiza należy do cyklu:“Pomiędzy Teorią a Praktyką” i w weekend zostanie poddana ocenie skuteczności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here