Naga MarketsWe wczorajszej analizie EUR/USD pisałem o szansie testu kluczowego oporu na wysokości 1.1460 (sierpniowe szczyty). W trakcie dzisiejszej sesji notowania pary coraz wyraźniej zbliżają się we wspomniane okolice.

OCT-14-EURV4

Dzienna akcja cenowa na najpłynniejszej parze walutowej jest wyraźnie popytowa od momentu kiedy dotychczasowy opór zamienił się we wsparcie (1.1280). Wzrostowy impuls jest kontynuowany pomimo niekorzystnych danych ze strefy euro.

Oscylator stochastyczny wchodzi właśnie w strefę wykupienia co może sugerować, że wzrosty powoli zaczną tracić na swojej dynamice. Cena znajduje się również w okolicach 260-okresowej SMA co zbliża nas ku projekcji spadków w kierunku 1.1280. Dopóki nie zobaczymy wyraźnego przebicia i re-testu 1.1460 rynek nadal będzie nastawiony podażowo. Wyjście z obecnego zakresu ceny otworzy natomiast drogę w kierunku 1.1530 i kolejno 1.1600.

NZD najsilniejszą walutą sesji

W momencie gdy USD i EUR porusza się bardzo płasko w stosunku do cen wtorkowego zamknięcia sesji, dolar nowozelandzki zyskuje co najmniej 1.1% (oprócz GBP, który również rusza się dzisiaj bardzo silnie). To właśnie funt szterling i dolar nowozelandzki są najsilniejszymi środowymi walutami. Ciężko wskazać natomiast największego przegranego – będzie nim najprawdopodobniej AUD (chociaż w jego przypadku spadki w stosunku do USD i CAD są jedynie śladowe):

 waluty 14.10

Odbierz darmowy dostęp do narzędzia śledzącego zmianę wartości walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here