Naga MarketsJP_Morgan_logo

 

W swojej najnowszej rekomendacji bank JP Morgan przygląda się dwóm popularnym parom walutowym – EUR/USD oraz GBP/USD. W obu przypadkach analitycy banku dostrzegają potencjał inwestycyjny. Przybliżmy punkt widzenia JP Morgan:


Ostatnie sesje upływają raczej w wakacyjnym tonie, przy niewielkim zakresie zmiany ceny oraz braku nowych sygnałów trzymamy się raczej wcześniej wytworzonych trendów licząc na pokonanie trwających konsolidacji – stwierdza w pierwszych słowach rekomendacji JP Morgan. Jak mawia przysłowie: “cierpliwość jest cnotą” dlatego nie pozostaje nam nic innego jak czekać na wybicie ceny z ostatniego zakresu i odpowiednia reakcja.

W tym kontekście analitycy JP Morgan skłaniają się do scenariusza w którym EUR/USD pokonuje poziom wsparcia na 1,0855/70 co pozwoli na wykrzesanie nowej fali entuzjazmu wśród kupujących USD. Ostatnia porażka byków w pokonaniu 1,1099/1,1120 pokazuje, że na EUR/USD wciąż obecne jest spore ryzyko dalszych spadków. z87

Skupiając się na GBP/USD, analitycy JP Morgan zauważają, że aktualny techniczny setup bardzo przypomina znaną wszystkim formację Głowy z Ramionami (Head and Shoulders). Aktualnie możemy stwierdzić, że budowane jest właśnie prawe ramię formacji, którego zasięg bank ocenia na poziom 1,5788/1,5815. Aby otrzymać klarowny sygnał sprzedaży należy zachować cierpliwość i poczekać na przebicie linii szyi, która w tym momencie znajduje się na poziomie 1,5445/15. Spełniony warunek otworzy drogę niedźwiedziom przynajmniej do 1,4951/1,4887.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here