Naga MarketsNowy tydzień na EUR/USD rozpoczyna się od silnych spadków, głównie za sprawą coraz silniejszego dolara. Na drodze niedźwiedzi stoi jednak psychologiczne wsparcie w okolicy 1,07.


W momencie tworzenia tej analizy EUR/USD traci 0,60% w stosunku do piątkowego zmaknięcia. Mimo to, aż 57% społeczności eToro faworyzuje długie pozycje.

Społeczność eToro faworyzuje longi. Przewaga byków nie jest jednak znacząca.

Bykom sprzyja bliskość wsparcia na poziomie 1,07. EUR/USD już kilkukrotnie testowało ten poziom z obu stron, za każdym razem reagując. Spore spadki jakie miały miejsce w trakcie trwania sesji europejskiej początkowo były kontynuowane również przez Amerykanów. Dopiero wspomniany poziom 1,07 powstrzymał podaż i wszystko wskazuje na to, że rozpoczyna się etap skupowania przecenionego euro.

Prawdopodobieństwo wzrostów jest wysokie również dlatego, że EUR/USD znajduje się obecnie w strefie pomiędzy dwiema średnimi kroczącymi. Analizując wykres dostrzegamy, że okolice średnich stanowiły przez ostatnie dni dobre, ruchome wsparcie. Również fakt, że na wykresie godzinowym pojawiło się kolejno po sobie aż dziesięć świec spadkowych faworyzuje bycze odbicie.

Dołącz do społeczności eToro i skorzystaj z zalet social tradingu >>>

W krótkim terminie, wzrosty mogą sięgnąć okolic 1,0750/60, gdzie znajduje się lokalna strefa oporu oraz linia trendu krótkoterminowego. W dłuższej perspektywie czasowej EUR/USD nadal uwięzione jest pomiędzy 1,08 a 1,07. Dopiero potwierdzone wybicie któregoś z tych dwóch poziomów da możliwość prognozy przyszłego kierunku zmian eurodolara.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Szału nie ma. Jest za duża niepewność, żeby trzymać teraz oszczędności w USD lub EUR. Reflektowałbym złoto lub ewentualnie franki zgodnie z sugestiami xtb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here