Naga MarketsPara EURUSD po okresie silnych wzrostów zakończonych ustanowieniem maksimum tego roku na poziomie 1.2176 rozpoczęła korektę spadkową, która zawiera się pomiędzy dwoma liniami tworzącymi kanał spadkowy- w tym przypadku możemy go nazwać “flagą”.

  • konfluencja wsparć na 1.2050
  • w czwartek decyzje ECB co do dalszej polityki monetarnej
  • spadkowa dywergencja na wykresie dziennym
EURUSD – konfluencja wsparć

Dzisiejsze notowania po początkowych wzrostach, w czasie sesji amerykańskiej przerodziły się w spadki i cena jest już bardzo blisko wsparcia flagi i strefy popytu.
Takie przecięcie się wspomnianych wyżej dwóch poziomów nazywamy konfluencją wsparć – na wykresie zaznaczono niebieskim okręgiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego tak ważna jest konfluencja?

Konfluencja dwóch czynników wskazuje, że reakcja ceny w tym obszarze (poziomie) może być punktem zwrotnym dla danego instrumentu i określić kierunek na kolejne sesje. Pokonanie takiej konfluencji zazwyczaj powoduje zwiększony napływ zleceń i zwiększa dotychczasową zmienność i wolumen obrotów na danym instrumencie finansowym.

W czwartek (10.12) dowiemy się jaką politykę monetarna zamierza prowadzić ECB – Europejski Bank Centralny. Po decyzji o wysokości stóp procentowych odbędzie się konferencja prasowa szefowej banku pani Lagarde.
Decyzje podejmowane przez banki centralne zazwyczaj wpływają na zwiększoną aktywność na walutach, których te decyzje dotyczą.

W przypadku analizowanej pary EURUSD – to może być impuls prowadzący do pokonania poziomu 1.2050 lub do silnego odbicia i kontynuacji trendu wzrostowego na tej parze. Dodatkowo niewyjaśniona sytuacja wokół umowy handlowej EU-UK zwiększa szanse na duża zmienność w najbliższych godzinach.

EURUSD Daily
EURUSD Daily – dywergencja spadkowa sugeruje spadki w najbliższych sesjach… ale nie zapominajmy o umowie handlowej z UK – będzie deal czy no-deal?

Gdyby spojrzeć na sytuacje na wykresie tylko pod kątem technicznym – spadkowa dywergencja jaka pojawiła się dzisiaj na wykresie dziennym wskazywała by na przełamanie wsparć i spadków do najbliższego poziomu S/R znajdującego się na 1.2000.
Niewątpliwie czeka nas dużo emocji w nadchodzących sesjach, należy zachować umiar i nie ryzykować dużego wolumenu i dobrze zabezpieczyć zlecenia stop lossem.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here