Naga MarketsDział analiz brokera Admiral Markets przygotował techniczne spojrzenie na notowania par EUR/USD oraz AUD/USD. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.


EUR/USD

Wczoraj kurs EUR/USD zakończył prawie dwutygodniową konsolidację wokół 1,14 i wybił się dołem z 1,5-miesięcznego kanału wzrostowego. Spadł też poniżej lokalnego szczytu z marca. To wszystko otwiera drogę do dalszych spadków. Najbliższym celem jest 1,1144, czyli minimum z drugiej polowy marca. Jeżeli stronie podażowej uda się go pokonać to średnioterminowym celem będzie 1,0970, czyli dolne ograniczenie 4-miesięcznego kanału wzrostowego.

EURUSD D1
EURUSD D1

W długim terminie różna polityka monetarna prowadzona przez Fed (normalizacja) i ECB (luzowanie) preferuje dolara. W krótkim wpływ na wahania EUR/USD mają bieżące oczekiwania co do zmian tej polityki. Dziś te oczekiwania kształtować będą przede wszystkim amerykańskie dane o inflacji (CPI) oraz wypowiedzi przedstawicieli Fed.

Graj na głównych parach walutowych razem z brokerem Admiral Markets – zarabiaj na spadkach i na wzrostach euro oraz dolara.

AUD/USD

We wtorek kurs AUD/USD przełamał poziom w okolicach 0,7630 otwierając drogę do szczytów z czerwca ub.r. w pobliżu 0,78. Z kolei od wczoraj trwa korekta spadkowa, która powinna zakończyć się w okolicach wspomnianego obszaru 0,7630; jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany w najbliższym czasie.

AUD/USD D1
AUD/USD D1

Dzisiaj walutę australijską wspierają dobre dane z tamtejszego rynku pracy. Ponadto ostatnie odbicie na rynku towarowym, zwłaszcza cen rud żelaza, którego Australia jest ważnym eksploatatorem również wspomaga dolara australijskiego. Z kolei w ostatnim czasie amerykańska waluta traci na wartości ze względu na łagodniejszy ton Fedu odnośnie polityki monetarnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here