Naga MarketsKurs pary walutowej EURSEK na interwale tygodniowym porusza się w formacji trójkąta, którego ramiona widoczne są poniższym wykresie.

Wykres tygodniowy pary EURSEK
Wykres tygodniowy pary EURSEK

Obecnie cena znajduje się w okolicach górnego ramienia wspomnianego trójkąta. Jak dotąd nie udało się jednak dokonać jego skutecznego przełamania.

Przechodząc z kolei na wykres dzienny, można dostrzec tworzącą się formację głowy z ramionami. Obecnie powstaje jej prawe ramię, a cena znajduje się pod lokalnym obszarem oporu przy 9.5110.

3008-EURSEK-d1
Wykres dzienny pary EURSEK

Jeśli zatem dojdzie do spadków i przełamania linii szyi w okolicach 9.4080 istnieje spore prawdopodobieństwo większych osunięć, a ruch mierzony wynikający z tej formacji to ponad 1900-pips.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Warto jednak brać pod uwagę kluczowy obszar wsparcia przy 9.3750, który znajduje się poniżej linii szyi, a także linię trendu wzrostowego, prowadzoną od dołka z kwietnia br. To właśnie zamknięcie poniżej tych poziomów będzie lepszym potwierdzeniem potencjalnej, dalszej przeceny. Spadki mogą się kierować 1900-pips niżej jak wynika z ruch mierzonego lub też do dolnego ramienia trójkąta.

Zanegowanie pro-spadkowego nastawienia nastąpi dopiero w momencie zamknięcia powyżej maksimów z obecnego miesiąca (głowy potencjalnej formacji RGR).


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – pozytywne dane nie pomagają JPY
Następny artykułGuten Morgen DAX 30.08.2016
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here