Naga Marketsbinarny raport południowy

Binarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny – podobnie jak przez większość minionego tygodnia – znowu dosyć spokojny. Z samego rana (06:30) poznaliśmy wyniki produkcji przemysłowej m/m w Japonii, które okazały się korzystniejsze od prognoz (1.2% vs 1.0%).

O godzinie 09:00 opublikowane zostały wyniki inflacji CPI w Hiszpanii, tutaj rezultaty pokryły się z oczekiwaniami i zanotowały spadki. CPI m/m z 0.9% do 0.5%, jednak CPI r/r zbliża się coraz wyraźniej w stronę poziomu neutralnego wychodząc z silnej deflacji (poprzednio -0.6%, obecnie -0.2%).

O 11:00 poznaliśmy natomiast odczyty produkcji przemysłowej w unii monetarnej – rozminęły się z i tak spadkowymi oczekiwaniami i wynik r/r wyniósł 0.8% (oczekiwano 1.1%, poprzednio 1.8%).

Z pozostałych danych dzisiaj czeka nas jeszcze jedynie amerykańskie PPI o 14:30 oraz indeks zaufania konsumentów uniwersytetu Michigan. Zgodnie ze zdaniem analityków amerykański indeks ma zanotować wzrost z 90.70pkt. do poziomu 91.50pkt.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: USD, GBP

SŁABE: EUR

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

USD/JPY – nowa tendencja spadkowa?

USD/CAD – korekta do lokalnego oporu

EURPLNDaily 12.06

Na początku czerwca EUR/PLN H4 testował 50% zniesienia trend spadkowego grudzień-kwiecień. Poziom nie został jednak ostatecznie pokonany, rozpoczęty więc w drugiej połowie kwietnia 2015 impuls wzrostowy nadal traktujemy jako szeroką korektę. Przedwczoraj cena zanotowała silniejsze osunięcia i sesja zamknęła się pod 200EMA. Czwartek przyniósł retest poziomu od dołu, który uformował spadkową świecę pin bar. Cały czas jednak znajdujemy się w kanale wzrostowym – dopiero wyjście z niego i przebicie lokalnej strefy wsparcia, która go wzmacnia pozwoli myśleć o powrocie do wyraźniejszych spadków.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here