Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs od kilku miesięcy porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. W skutek piątkowego umocnienia wspólnej waluty rynek ostatecznie odrzucił linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem tej formacji.

Dziś rynek kontynuuje dynamiczny rajd na północ, w efekcie czego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 4.3400 będącego górnym ograniczeniem trójkąta. Jeżeli opór ten po raz kolejny powstrzymałby kupujących, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Biorąc jednak pod uwagę dynamikę obecnego impulsu wzrostowego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice tegorocznych szczytów.

Notowania pary walutowej EURPLN
EURPLN Daily

Trzeba natomiast pamiętać, że formacje trójkątów występują zarówno jako formacje odwrócenia, jak również kontynuacji trendu. Czynnikiem decydującym jest kierunek wybicia względem poprzedzającego ruchu. Z jednej strony są to formacje najczęściej spotykane, jednak najmniej pewne.

W związku z powyższym, istotnym czynnikiem determinującym kierunek dalszego ruchu na notowaniach pary walutowej EURPLN będzie kierunek wybicia z całej formacji trójkąta prostokątnego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin traci 20% w tydzień
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 19 – 23 listopada 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here