Naga MarketsTydzień na parach USD/PLN i EUR/PLN rozpoczęliśmy od konsolidacji w pobliżu minimów ustanowionych w zeszłym tygodniu. Z uwagi na wakacyjny marazm na rynkach finansowych na parach złotówkowych dzisiaj niewiele się dzieje.


EUR/PLN

Ustanowione w zeszły poniedziałek maksima na parze EUR/PLN zakończyły rajd w górę z połowy lipca. Kurs zatrzymał się na poziomie ekstremów z kwietnia br., ale nie zdołał wrócić powyżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w grudniu 2015 r. Oglądane od początku czerwca odbicie na tej parze nadal traktowałabym jako ruch korekcyjny, po trwających od grudnia ubiegłego roku spadkach.

Sygnałem technicznym zakończenia korekty wzrostowej byłoby zejście notowań poniżej poziomu tegorocznych minimów (4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10 (geneza na wykresie). Z kolei maksymalny zasięg wzrostowej korekty wypada moim zdaniem w dalszym ciągu w okolicy poziomu 4,30 (patrz wykres).

USD/PLN

Notowania USD/PLN po spadkach oglądanych w ciągu trzech pierwszych tygodni lipca, od początku zeszłego tygodnia budują konsolidację w pobliżu minimów (3,6150). Po tym jak w pierwszej połowie lipca notowania pokonały poziom tegorocznych ekstremów wyznaczonych 30 czerwca (3,6960), został wygenerowany techniczny sygnał kontynuacji sekwencji spadkowej.

Kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do minimów z 2015 roku – 3,4860 – 3,53 (patrz wykres). Z kolei trwałe pokonanie okolic 3,49 otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów.

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here