Naga MarketsOstatni raz parze walutowej EURPLN przyglądałem się 21-go marca, kiedy to testowała górne ograniczenie kanału wzrostowego widocznego na poniższy wykresiem 4-godzinnym.

Dodatkowo w tamtej analizie zwracałem uwagę na kluczowe czynniki konfluencji w postaci linii trendu spadkowego oraz horyzontalnego obszaru oporu w obrębie 4.2230. Konfluencja tych trzech czynników była wystarczająca, by powstrzymać kupujących przed dalszą ekspansją.

Jeden ze scenariuszy zakładał wtedy przełamanie wsparcia kanału i ruch do lokalnego poziomu obrony na 4.19. Scenariusz ten się zrealizował, a cena obecnie oscyluje w okolicach wsparcia na 4.19. Dalsze spadki po przełamaniu lokalnego wsparcia mogą zaprowadzić notowania najpierw w okolice 4.1640, a następnie do kluczowej strefy przy 4.13.

Alternatywnie, jak widać poniżej, cena obecnie porusza się w kanale spadkowym, gdzie dość często testowane było w ostatnim czasie jego górne ograniczenie. Jeśli kupującym udałoby się skutecznie przełamać opór kanału, istnieje szansa na ponowny test oporu horyzontalnego w obrębie 4.2151.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here