Naga MarketsWyzwanie dla popytu na EURPLN

Popyt, który skutecznie już od dwóch miesięcy prowadzi ruch wzrostowy na EURPLN stanął przed wyzwaniem. Cena już dwa tygodnie temu dotarła do oporu w rejonie 4.2650 – 4.2700 i od tamtej pory kupujący wykazują się brakiem siły do przełamania wskazanego oporu.

Na korzyść popytu gra kanał wzrostowy, wewnątrz którego EURPLN się porusza. Gdyby w najbliższym czasie cena testowała dolne ograniczenie kanału to wzrostowe odbicie będzie w tym wypadku wiodącym scenariuszem. Być może kupujący zdołają w końcu przełamać rejon 4.2650 – 4.2700. Taki scenariusz zaprowadziłby cenę do górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Z kolei, gdyby wyłamanie kanału nastąpiło w dół czyli przełamane zostało dolne ograniczenie to doprowadziłoby ono do nowej fali spadkowej z pierwszym celem 4.1400.

W dłuższym terminie możliwe dalsze spadki

W dłuższej perspektywie bardziej prawdopodobnym scenariuszem są spadki i skuteczne przełamanie wsparcia 4.1400. Na wykresie dla interwału tygodniowego (ostatni wykres poniżej) ostatnie dwa miesiące wzrostowe wyglądają zaledwie jak wzrostowa korekta w trendzie spadkowym.

EURPLN D1
Wykres EURPLN dla D1
EURPLN W1
Wykres EURPLN dla W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here