Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs od kilku miesięcy porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. W skutek dzisiejszego umocnienia wspólnej waluty rynek ostatecznie odrzucił linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem tej formacji.

Wzrosty napotkały dość szybko napotkały jednak na swojej drodze kolejny, techniczny opór. Mowa tu oczywiście o obecnie testowanym poziomie 4.3140. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna, silna reakcja podażowa, która mogłaby wskazywać potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem wzrosty będą kontynuowane i opór ten zostanie pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania górnego ograniczenia formacji trójkąta tj. poziomu 4.34.

Notowania pary walutowej EURPLN
EURPLN Daily

Trzeba natomiast pamiętać, że formacje trójkątów występują zarówno jako formacje odwrócenia, jak również kontynuacji trendu. Czynnikiem decydującym jest kierunek wybicia względem poprzedzającego ruchu. Z jednej strony są to formacje najczęściej spotykane, jednak najmniej pewne.

W związku z powyższym, istotnym czynnikiem determinującym kierunek dalszego ruchu na notowaniach pary walutowej EURPLN będzie kierunek wybicia z całej formacji trójkąta prostokątnego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here