Naga MarketsW środę podaż sprawiła niespodziankę na EURPLN. Po wcześniejszym przełamaniu kluczowego oporu 4.2650 – 4.2700 wydawało się, że ruch spadkowy jest tylko ruchem powrotnym, który potwierdzi wcześniejszy opór jako nowe wsparcie. Podaż jednak wykazała się tu dużo większą siłą i zdołała zepchnąć cenę poniżej wskazanego poziomu.

Na wykresie D1 na ostatnich 3 świecach widzimy długie dolne cienie oraz cenę która kończyła sesję w rejonie 4.2650 – 4.2700. Oznacza to, że żadna ze stron nie chce odpuścić i wytworzyła się tam swoista równowaga pomiędzy popytem i podażą.

Kluczowa jest obecnie obserwacja rejonu, który wskazywałem powyżej. Przełamanie tego poziomu lub trwałe wyjście ponad niego ustawi kierunek ruchu na nawet kilkanaście sesji. Jeżeli ostatecznie to podaż będzie górą to powinien pojawić się ruch spadkowy EURPLN w kierunku dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Gdyby jednak to popyt wygrał ten pojedynek to celem będzie górne ograniczenie kanału, które obecnie byłoby najwyższym poziomem EURPLN od marca 2017 roku.

EURPLN D1
Wykres dla D1.
EURPLN D1
Wykres dla D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here