Naga MarketsW ostatnim czasie wielu traderów dostrzegło na parze EUR/PLN rysującą się formację głowy z ramionami (wykres 4-godzinny). Faktycznie para napotkała wyraźny opór przy poziomie barierowym 4.5000 i teoretycznie formacja Ramię-Głowa-Ramię wygląda ciekawie, ALE…

2701-EURPLNH4

…No właśnie para póki co odbija i rzeczona formacja staje pod znakiem zapytania. Ale czy dopiero teraz? Osobiście na rynku stosuję zasadę ograniczonego zaufania do tego co widzę. A więc czy to pinbar czy RGR czy jakakolwiek inna formacja, staram się nie wysnuwać kategorycznych wniosków w świętym przekonaniu, że dalej nastąpi taki a nie inny ruch ceny.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tradingu. Zapraszamy na cykl szkoleń Comparic z XM.

W przypadku obecnego RGR barierą okazała się linia wzrostowa linia trendu, którą klasyczny RGR powinien był przebić, kiedy cena spadała już z głowy. W tym wypadku tak się nie stało, ponieważ LT była jeszcze daleko. Co to może oznaczać? Że dynamika wzrostów jest wysoka, a ten domniemany RGR, to konsolidacja mogąca być równie dobrze flagą bądź potrójnym szczytem – jedno drugiego nie wyklucza.

2701-EURPLNDaily

Co więc oznacza popularny RGR? Ano tylko tyle, że dotychczasowa siła rynku traci impet i pojawia się groźba korekty. Pod tzw. linią szyi inwestorzy lubią ustawiać zlecenia obronne – w trendzie wzrostowym będą to sell stop – co grozi spadkami, ale dopiero po przełamaniu. Czeste są jednak przypadki negacji RGR’a – np. w silnym trendzie fundamentalnym – lub odkupienie ceny tuż po przełamaniu, co umożliwia realizację dużych zleceń na dodatkowej płynności wynikającej z aktywowanych zleceń sell stop.

W obecnej sytuacji, kiedy nad złotówką oraz rynkami wschodzącymi wiszą czarne chmury, trudno liczyć na dobre prawdopodobieństwo wykonania przez cenę pełnego zasięgu – mniej więcej do 4.38, jednak przebicie wzrostowej linii trendu będzie wyraźnym sygnałem do przemyślenia byczego nastawienia lub oczekiwania na dobry sygnał sprzedaży. Podsumowując, wypada zatem potraktować ten RGR jako zwyczajną konsolidację między dwoma wyraźnymi poziomami wsparcia/oporu stosując się raczej do zasad handlu z trendem aniżeli próby jego kontrowania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here