W trakcie środowego poranka Dom Analiz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) opublikował rekomendację inwestycyjną dla akcji spółki Eurotel sugerując, że przed podmiotem znajduje się potencjał wzrostu o ponad 100% i osiągnięcia nowych, rekordowych maksimów cenowych. Wiele wskazuje na to, że inwestorzy rzucili się do zakupów, gdyż notowany na Książęcej podmiot zyskiwał w szczytowym momencie sesji ponad 8%, pokonując pułap 17 zł za akcję. Do ceny docelowej wyznaczanej w rekomendacji, na 32,07 zł, nadal mu jeszcze sporo brakuje.

Eurotel jest właścicielem sieci salonów usługowych dla podmiotów trzecich – głównymi partnerami jest Play, T-Mobile, nc+, a oprócz tego spółka należy do akredytowanych dystrybutorów elektroniki produkowanej przez amerykańskie przedsiębiorstwo Apple.

Dom Analiz SII w swojej rekomendacji zawarł pozytywne prognozy zysku netto w kolejnych latach sugerując, że ten wyniesie w tym roku 12,5 mln zł (wobec 11,7 mln zł z 2017), a w kolejnych będzie wzrastał do 13,5 mln zł. W tym samym czasie przychody mają wzrosnąć o niemal 100 mln zł w skali pięciu lat, a stopa dywidendy z pułapu 8% osiąganego w 2017 do 14,9% w 2022.

Notowania Eurotel (GPW: ETL) rozpoczynały rok od „wysokiego C” rysując maksima powyżej 23 zł za akcję, później nastąpiła jednak dynamiczna deprecjacja, która zepchnęła walor na ponad dwuipółletnie dołki 15 zł za akcję.

Wykres Eurotelu – analiza techniczna

Nastroje inwestorów na GPW, przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym poprawia środowa rekomendacja. Na jej podstawie Eurotel zyskuje 8% i zbliża się do istotnej strefy oporu wyznaczanej pomiędzy 23,6% zniesienia Fibonacciego a minimami lipcowo-sierpniowymi na 18 zł.

eurotel 17.10
Źródło: Tradingview.com

Właśnie ten punkt może być pierwszym miejscem realizacji zysków dla części inwestorów, zdecydowana większość będzie jednak liczyła na silniejszą aprecjację i odrobienie większego odsetka strat.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here