Naga MarketsWedług Eurostatu inflacja w Polsce przekroczyła już 5%. Mimo to polski złoty utrzymuje się na lokalnych maksimach. Co z kursem dolara, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W czołówce zyskujących walut są korona norweska, południowoafrykański rand, oraz rosyjski rubel
  • EUR/USD powraca dzisiaj w okolice oporu 1,2242 za sprawą słabszego dolara na globalnych rynkach
  • Euro korzysta na lepszych odczytach indeksów PMI za maj, które dyskontują ożywienie widoczne wraz z odmrażaniem gospodarek

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – testowanie oporów

Dolar kontynuuje swoją słabość widoczną wczoraj, kiedy to aktywność była niska ze względu na święta w USA i Wielkiej Brytanii. Niemniej rentowności 10-letnich obligacji idą do góry (1,6215 proc.) po zawróceniu wczoraj z okolic poniżej 1,60 proc. Słabo wypada dzisiaj chiński juan, co może być wynikiem informacji o wprowadzeniu częściowego lockdownu w mieście Guangzhou, oraz generalnie pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Azji (Malezja, Wietnam). Opublikowane odczyty przemysłowego PMI Caixin wypadły nieźle (52,0 pkt. w maju), chociaż od pewnego czasu dynamika wzrostu jest symboliczna.

W czołówce zyskujących walut są korona norweska, południowoafrykański rand, oraz rosyjski rubel – wspólny mianownik to oczekiwania związane z działaniami lokalnych banków centralnych. Zaskakująco dobrze radzi sobie funt, który w relacji do dolara naruszył dzisiaj poziom 1,4250, co może pokazywać, że inwestorzy nie uważają, aby miało doprowadzić do opóźnień w planowanych, kolejnych etapach odmrażania brytyjskiej gospodarki – powiedział analityk BOŚ.

We wtorek zyskuje też dolar australijski, chociaż komunikat RBA potwierdził “gołębią” narrację decydentów, którzy nie widzą potrzeby zmian poziomu stóp procentowych wcześniej, niż w 2024 r.

Dzisiaj mamy dzień z indeksami PMI dla przemysłu. Część z nich już poznaliśmy i przyniosły one pozytywne zaskoczenia (jak w Polsce, Czechach, czy na Węgrzech). Poza PMI w USA poznamy dzisiaj też odczyt indeksu ISM o godz. 16:00. Ważniejsze mogą okazać się jednak szacunki inflacji w Polsce (godz. 10:00), oraz strefie euro (godz. 11:00) – dodał.

EURUSD powraca dzisiaj w okolice oporu 1,2242 za sprawą słabszego dolara na globalnych rynkach. Czy ta próba złamania strefy 1,2242-1,2265 będzie udana? Euro korzysta dzisiaj na lepszych odczytach indeksów PMI za maj, które dyskontują ożywienie widoczne wraz z odmrażaniem gospodarek.

Przed nami jeszcze szacunki inflacji HICP za maj w Eurostrefie i popołudniowa paczka danych PMI/ISM z USA. Warto zwrócić uwagę na rentowności obligacji, które nie potwierdzają dzisiaj kierunku na parach dolarowych. To może sprawić, że perspektywa wybicia 1,2242-65 nieco się oddali. Wsparcia to okolice 1,2130 i 1,2170 – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here